Proč by si každá žena měla pořídit šperkovnici?

KategorieFilter
 
 
 
 
 

Proč by si každá žena měla pořídit šperkovnici?

Středa, 22 ledna 2020
Proč by si  každá žena měla pořídit šperkovnici?

Šperků a bižuterie my ženy nikdy nemáme dost, avšak často se o ně nestaráme tak, jako by si zasloužili. Pro ochranu šperků je nejdůležitější skladování. Mnohé z nás mají šperky jen tak pohozené v zásuvce, v koupelně v krabičce či na toaletním stolku. Pak se však nemůžeme divit, že naše šperky mají krátkou životnost, rychle se poškodí či změní barvu a celkově už nejsou takové jako když jsme si je zakoupili.

Čistota

Šperkovnice udržuje vaše šperky v čistotě, nesedá na ně prach. Zaprášené šperky, které mají komplikovanější design – vystouplé a propletené části se v domácích podmínkách těžší čistí, proto je dobré tomuto stavu předejít. Také je velkou chybou šperky skladovat v koupelně, protože ve vlhkém prostředí spíše oxidují, některé kovy dokonce až korodují. Ve šperkovnici udržíte šperky v suchu a v čistotě.

Ochrana před poškozením

Výhodou šperkovnic je i to, že v nich máte své poklady roztříděné, nezachytávají se o sebe, a tím pádem se vzájemně nepoškozují. Ráno se tedy vyhnete hlavolamu s názvem rozmotávání řetízků a náušnic.

Přehled

Konečně víte, co všechno máte! Když v špercích nemáte systém, máte jejich rozházené na různých místech či v jedné zásuvce, snadno ztratíte přehled. Takto si je můžete roztřídit i podle barev či stylů a ušetříte čas vybíráním vhodných šperků k oblečení. Pokud si pořídíte šperkovnici se zrcadlem, víte si rovnou i zkontrolovat, jestli se vám hodí.

Ochrana před světlem

Možná jste ani netušili, že mnoho materiálů ve špercích je citlivých na světlo. Například některé druhy pryskyřice či polodrahokamy jako karneol, růženín či ametyst mohou po čase změnit barvu, pokud jsou neustále vystavovány světlu. Nemusí to být ani přímé sluneční světlo. V šperkovnici jejich uchováváte ve tmě a prodlužujete jim životnost.

Bezpečnost

Malé děti rádi objevují všechno nové, všechno třpytivé a pokud jsou chvilku bez dozoru mohou uškodit sobě i rodičům. Chcete-li své šperky ochránit před zvědavým dítětem, nejlepším řešením je koupit si uzamykatelnou šperkovnici. Hlavně se vám nestane, že maličké dítě si takový šperk vloží do úst a ublíží si nebo se řízne ostřejší částí šperku.

Praktický a funkční design

Kromě všech výše uvedených výhod může být šperkovnice i hezkým doplňkem vašeho interiéru. Dnes je k dispozici mnoho krásných designů a vy si můžete vybrat ten, který se vám hodí.

Snadná údržba

Šperkovnici stačí otřít od prachu měkkým hadříkem či šetrným čistícím prostředkem, což je mnohem jednodušší než pracně čistit každý jeden šperk, který se vám vlivům prostředí zanesl.

Pokud jste právě zjistili, že potřebujete šperkovnici, nabízíme vám kvalitní kousky, které jsou opravdu prostorné a přehledné. Vybrat si můžete z různých designů – z elegantních kousků ve vintage stylu, moderních jednoduchých šperkovnic, či praktických kufříkových, se kterými můžete také cestovat

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze
Potřebujete poradit?Potřebujete poradit?