Víte, jak správně vyčistit kosmetické štětce? Poradíme vám

KategorieFilter
 
 
 
 
 

Víte, jak správně vyčistit kosmetické štětce? Poradíme vám

Pátek, 18 ledna 2019
Víte, jak správně vyčistit kosmetické štětce? Poradíme vám

V dobách dávno minulých byly kosmetické štětce jen pro profesionální vizážistky. V současné době jich má každá z nás na kosmetickém stolku hned několik. Jakou mají kosmetické štětce životnost? Jak se o ně správně starat?

Pokud zvažujete koupi kosmetických štětců máte na výběr ze dvou možností. Můžete si vybrat štětce z umělých nebo přírodních materiálů. Ty s přírodním vláknem jsou živočišného původu. Tradovalo se, že jsou jemnější a vydrží déle. Nemusí to být vždy tak.

Doba postoupila a s ní i technológie.Všetko záleží od konkrétní značky. Určitě je vždy lepší investovat do kvalitnějších štětců a hledat tedy více kvality a méně kvantity. Takové štětce vám vydrží opravdu dlouhá léta.


Proč čistit své štětce

V případě, že štětce často používáte je velmi důležité je i pravidelně čistit. Mělo by to být nejméně jednou za dva týdnyV štětinkách totiž zůstávají zachyceny produkty. Přílišná mastnota, která vzniká používáním, může způsobit, že nebudeme vědět nabrat dostatečné množství produktu. Stejně se vám může stát, že v důsledku nečistot produkt změní barvu.

Estetická a praktická stránka jsou jedna věc. Druhá je ta hygienická. V znečištěných štětinkách, o které se nestaráme se mohou rozmnožovat bakterie. Ty mají za následek problémy s pletí. A to, přece, nebudete riskovat.


Čistěte! Jak na to?

Čistit štětce můžete pod tekoucí vodou nebo ve větší misce. Kterýkoliv způsob si vyberete, důležité je namáčet jen aplikátor, tedy štětinky. Vyhněte se kovové části. V té jsou totiž štětinky nalepené a můžete se stát, že vlivem vody lepidlo povolí. Kovová část může začít působením vody a vlhka korodovat.
 

Čištění pod tekoucí vodou

Štětce čistěte vždy ve vlažné vodě. Štětinky namáčejte pod vodou tak, aby stékala po nich směrem dolů. Když z nich tímto způsobem vypereme vše, co se dá, dáme si do dlaně trošku přípravku na čištění štětcůKrouživými pohyby napěníme produkt, čímž současně štětec čistíme. Ten je čistý v momentě, kdy se nám pěna nezbarví a zůstává bílá.

Štětec pak dobře opláchněte pod vodou. Štětinky jemně vyždímejte a vytvarujte do požadovaného tvaru. Můžete ho sušit na čistém ručníku, ale ještě lepší je sušit štětce tak, aby byly štětinky ve vzduchu. To dosáhnete například položením na okraj kosmetického stolku a ručky zatížíte šátkem.

Náš tip

Štětce z přírodních vláken schnou déle. Je dobré je nechat sušit cca 24 hodin. Tím umělým stačí jedna noc.

Čištění v misce

Do misky dejte trochu vody a čistícího prostředku na štětce. Krouživými pohyby dobře vyčistíte štětec. Vodu lze několikrát vyměnit. Když jste si jisté, že je zcela čistý, pořádně ho opláchněte ve vlažné, tekoucí vodě.

Sušení je stejné jako při čištění pod tekoucí vodou.

Náš tip

V případě, že nemáte přípravek na čištění štětců, dobře vám poslouží nějaký jemný šampon, například dětský. Pokud chcete svým štětcem dopřát extra péči, můžete přidat pár kapek olivového nebo kokosového oleje. Věřte, že hlavně ty z přírodních vláken to ocení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze
Potřebujete poradit?Potřebujete poradit?