Toužíte mít vlastní "kousek ráje"? Vytvořte si ho doma

KategorieFilter
 
 
 
 
 

Toužíte mít vlastní "kousek ráje"? Vytvořte si ho doma

Středa, 15 dubna 2020
Toužíte mít vlastní

Všichni bychom chtěli v bytě alespoň jedno místo, které by bylo pouze naše. Vždyť i kdysi měli královny v komnatách úžasný prostor na zkrášlování a rozmazlování sebe. Vy si ale hned nemusíte kupovat hrad ani vymýšlet stroj do minulosti, abyste něco podobného dosáhli. Dokonalý koutek si umíte udělat i u vás doma.

Ráno co ráno bývá v koupelně pořádná provoz. Každý člen rodiny si chce upravit vlasy, umýt zuby či obličej. Abyste nemuseli stát se spirálou při oku a modlit se, ať do vás nikdo nedrgne, zvažte vytvoření vlastního koutku.

 

 

Toaletní stolky rozhodně nejsou přežitkem, své místo si najdou v každé (i moderní) domácnosti. Díky nim budete mít veškerou kosmetiku příjemně uklizenou a vždy na jednom místě. A ten klid při ranním líčení nebo večerním odličování!

Dnes je dostupných mnoho druhů toaletních stolků. Vybrat si můžete provensalský, princeznovský, moderní i minimalistický. Jednoduše takový, který si na první pohled zamilujete.

 

Najděte si místo pro svůj koutek

Nejčastěji se toaletní stolek dává do ložnice, protože tam máte mnohem více soukromí než v obývacím pokoji. Možná bude třeba upravit dispozici pokoje, ale určitě na svůj kousek ráje místo najdete.

Pokud je to i jen trochu možné, umístěte koutek do blízkosti okna. Přirozené světlo nezkresluje a je tedy na líčení ideální. Stolek však natočte tak, aby vás slunce neoslňovalo nebo aby se neodráželo od zrcadla nad toaletním stolkem.

Zkontrolujte, jak daleko máte nejbližší elektrickou zásuvku. Zapojíte do ní nejen osvětlení k zrcadlu, ale i fén či žehličku na vlasy. 

 

Vyberte si dokonalý toaletní stolek

Základním prvkem každého ženského koutku je pořádný toaletní stolek. Ideálně v kombinaci se zrcadlem. Stolek vybírejte tak, aby ladil s ostatním nábytkem v pokoji, nezapomeňte však zohlednit i jeho velikost.

Kolik úložného prostoru budete potřebovat? Některé stolky mají pouze jednu velkou zásuvku, jiné nabízejí i skříňku nebo místo na šperkovnici. Raději potřebný prostor předimenzujte, abyste měli místo na nové šperky nebo líčidla.

 

 

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi ...

Pokud jste si náhodou vybrali toaletní stolek bez zrcadla, rychle ho doplňte nějakým nástěnným nebo stojícím zrcadlem. Čím větší bude, tím více uvidíte. A neexistuje nic praktičtější než si vybrat oblečení, a pak pěkně zkontrolovat jak k sobě ladí.

Šperkovnice

Aby stolek vypadal opravdu úžasně, pořiďte si šperkovnice a organizéry. Všechny líčidla, štětce, kartáče, laky a hřebeny mějte pěkně roztříděné a vždy po použití je vraťte na své místo. Není nic horšího než nádherný toaletní stolek na kterém je spousta prázdných kelímků a šperků od výmyslu světa. Opět vybírejte na základě aktuálních potřeb a trošku se zasněte do budoucna (když vám nějaké ty šperky přibudou).

 

Zaveďte si do života ženské rituály

Naučte rodinu i samu sebe, že máte nárok na chvilku o samotě. Na to, abyste si ošetřili vlasy, vyčistili pleť či pokožku. Abyste si jemně rozmasírovali bolavé spánky po celém dni práce, či namalovali se před odchodem z domu. Každé ráno a večer si sedněte za svůj toaletní stolek a věnujte samé sobě dostatek lásky a pozornosti. Je to čas pro vás. Nedovolte, aby vám z něj ukrajoval partner, děti nebo práce. Je to čas, kdy můžete poděkovat samé sobě. Za to, jakou úžasnou ženou jste.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze
Potřebujete poradit?Potřebujete poradit?