Romantika z Francie. Zařiďte si byt ve stylu Provence

KategorieFilter
 
 
 
 
 

Romantika z Francie. Zařiďte si byt ve stylu Provence

Úterý, 22 října 2019
Romantika z Francie. Zařiďte si byt ve stylu Provence

Okouzlující bydlení, jak z francouzského venkova, je snem mnoha lidí. Provensálsku styl je stále velmi oblíbeným a dechberoucím, ačkoli jeho původ sahá do druhé poloviny 18 století. Mnozí z nás se rádi zatoulají do světa levandulí, do nádherného světlého prostoru plného přírodních materiálů a krémových barev. Do útulna a jemnosti.

Vytvořit si doma dokonalé prostředí je jednodušší, než se může zdát. Pro nádherný domov ve stylu Provence myslete na tři základní pravidla:

  1. méně je více,
  2. jemné světlé barvy,
  3. nejdůležitější jsou detaily.

Méně je více

Vytvořte prostor, kterému dominuje pár výraznějších kusů nábytku a doplňků. Zbytečně prostor neprepchávajte. Myslete v první řadě na útulnost a světlost. Místnosti by měl dominovat rustikální nábytek nebo alespoň nábytek s rustikálními prvky. Měl by působit masivní a zároveň decentně.

Typické jemné barvy

Zapomeňte na chladnou bílou. Provensálské stylu vládne zejména béžová, slonovinová, smetanová či krémová bílá. Skvělá je i jemná růžová nebo decentní zlatá či kombinace s dřevem a přírodními materiály.

Nejdůležitější jsou detaily

Tu pravou atmosféru často vytvářejí detaily. Položte na robustní toaletní stolek elegantní šperkovnici. Doplňte prostor velkým zrcadlem, abyste prostor opticky zvětšili a udělali ženský koutek dokonalým. A nezapomeňte, že místnost má vonět. Po ženě. Po vůni, která je pro ni tak typická- po jejím parfému.

Vytvořte si domov, do kterého se budete rádi vracet, který vám budou chlubit, který budete milovat a cítit se v něm skvěle. Provence styl bude aktuální i o 20 či 50 let. Zainvestujte do kvalitního zařízení a celkový dojem vylaďte detaily. Pak už zbývá jen jediné, pořádně realít každý den vychutnat.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze
Potřebujete poradit?Potřebujete poradit?